Digitaalne hambaravi

Digitaalne hambaravi

CEREC CAD/CAM tehnoloogia on restauratiivse hambaravi uus ja kiiresti arenev osa, mida kasutades on võimalik valmistada koheselt hambaravikabinetis kõrge kvaliteediga täiskeraamilisi kroone, panuseid ja laminaate.

fig5

Selle tehnoloogia kasutamise puhul on hamba kuju taastamise protsess kiirem ja oluliselt mugavam kui klassikaline ―silikoonjäljendeil baseeruv protsess. Pärast võimalike eelnevate raviprotseduuride edukat lõpetamist ja hamba prepareerimist pildistab hambaarst suus oleva hamba üles spetsiaalse 3D kaameraga. Piltide tulemustest luuakse spetsiaalses CEREC seadmes virtuaalne 3D hammaste mudel. Seejärel kujundab hambaarst programmis virtuaalsele mudelile täienduse, mis taastab hamba õige kuju ja sobib täpselt olemasoleva hamba(osa) juurde. Programmis kujundatud restauratsioon (panus, kroon, laminaat) valmistatakse seejärel täpse automaatse freesmasina abil mineraalkeraamika plokist. Pärast töö valmimist paigaldab arst selle erilise liimtehnoloogia abil olemasoleva hamba külge taastades nii hamba korrektse kuju.


Eeldusel, et võimalik eelnev ravi on lõpetatud, on CEREC CAD/CAM tehnoloogia abil hamba kuju taastamine teostatav kahe tunniga ning eelnevalt planeerides ühe visiidiga

Vaata lähemalt digitaalse hambaravi protseduuride videotutvustust (4 min, 59 sek):